Clinton-Lewinsky seks skandalında bilgi veren Linda Tripp, 70 yaşında öldü

1998 Tarihinde eski Beyaz Saray stajeri Monica Lewinsky ile Başkan Bill Clinton’un arasındaki gizli görüşmeleri sızdıraran 70 yaşındaki Linda Tripp, vefat etti.

Clinton-Lewinsky seks skandalında bilgi veren Linda Tripp, 70 yaşında öldü

1998 Tarihinde eski Beyaz Saray stajeri Monica Lewinsky ile Başkan Bill Clinton’un arasındaki gizli görüşmeleri sızdırarak Clinton’un görevden alınmasını sağlayan 70 yaşındaki Linda Tripp, Çarşamba günü vefat etti.

Tripp, Kızının yapmış olduğu facebook paylaşımında Salı gecesi şiddetli bir şekilde hastalandığı ve ölüm döşeğinde olduğu belirtti.

Kızı Allison Tripp Foley; “Annem artık bu dünyayı terk ediyor ve bu acıdan ben kurtulabilecek miyim bilemiyorum. Hayatım boyunca tanıdığım en güçlü kadının acısız bir süreç geçirebilmesi için lütfen dua edin. diyerek 70 yaşındaki annesinin ölüm döşeğinde başucunda olduğunu belirtti ve Salı günü geç saatlerde bu sözlerini Facebook’ta yayınladı. Facebook profili daha sonra gizli konumuna getirildi.

Corona ile hiçbir ilgisi yok

Allison Tripp Foley’in eşi Thomas Foley, Çarşamba günü öğleden sonra The Post’a annelerini kayıp ettiklerini ve bu konunun corona virüs salgını ile hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

Thomas Foley; “Tüm basının diğer farklı konulara odaklanarak eski meseleleri açacaklarını biliyorum ancak annemiz Linda Tripp çok güçlü ve özel bir kişiydi. Şuanda bu konularda konuşmak çok zor ancak kendisi olabildiğince çok fazla mücadele etti. Tüm torunlarına bunun ani ve beklenmedik olduğunun farkında olmalarını istiyorum. Kendisini ailesine adamış çok özel ve fantastik bir büyükanne idi ve insanlar maalesef bu kısmı unutuyor.” şeklinde konuştu.

Monica Lewinsky’ninde Linda Tripp hakkında söyleyecekleri vardı. Lewinsky, Tripp ve tüm aile için endişeli ve üzgün olduğunu belirterek;

“Geçmişte her ne yaşanmışsa yaşansın, her ne olmuş olursa olsun, Linda Tripp’in gerçekten çok hasta olduğunu duyduktan sonra iyileşmesini umuyorum ve kendisinin bu durumunun ailesi ve sevdikleri için ne kadar zor olduğunu hayal bile edemiyorum.” şeklinde bir tweet attı. Lewinsky bu tweet’i yolladığında henüz Tripp ölmemişti ve kızı Allison Tripp Foley’in Facebook paylaşımı üzerine bu tweeti attı.

Clinton ve Lewinsky arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarttığı için muhbir olarak isimlendirilen Tripp, tüm iddialara karşın 2018’de “daha önce yapacak cesarete sahip olmadığımdan ötürü pişmanım” şeklinde konuşmuştu.

Washington Post gazetesine vermiş olduğu bir röportajda, “Konu her zaman doğru ve yanlış ile ilgiliydi, neyin etik olduğu ile ilgiliydi. Asla sol yada sağ ile ilgili değildi.” diyerek, “Bu yalancı tanıklık ve adeletin engellenmesi ile ilgiliydi ve asla siyaset ile ilgili değildi.” şeklinde devam etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 17:59
YORUM EKLE