Son Dakika : Amerika’da corona virüsü sebebiyle yaşanan can kaybı 10 bin kişiyi aştı!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni corona virüsü (Covid-19) sebebiyle ölen kişilerin sayısı 10 bin kişiyi geçti ve toplam 10 bin 335 oldu.

Son Dakika : Amerika’da corona virüsü sebebiyle yaşanan can kaybı 10 bin kişiyi aştı!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni corona virüsü (Covid-19) sebebiyle ölen kişilerin sayısı 10 bin kişiyi geçti ve toplam 10 bin 335 oldu. Amerika Birleşik Devletleri, dünyada corona virüsü salgınının en etkili olduğu ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor. Beyaz Saray’daki gazetecilere açıklamalarda bulunan Amerika Başkanı Donald Trump, bugüne kadar yaptığı açıklamalarda en karanlık tabloyu işaret ederek önümüzdeki haftanın çok zor geçeceğini ve daha fazla can kaybı olacağını belirtmişti.

Corona virüsü salgınının merkez üssü konumunda bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nde vakaların durumu her geçen gün ağırlaşmakla birlikte ölüm oranları da aynı hızla artıyor. Dünya genelinde toplam 65 binden fazla kişinin yaşamının sonlanmasına sebep olan Corona virüsünün en fazla bulaştığı yer olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri’nde son can kaybı 24 saatte 1151 arttı.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin paylaştığı verilerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde corona virüsü salgını sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı, 10 bin 335 olduğu görülüyor. Ülkede tespit edilen Covid-19 vakalarının bilinen toplam sayısı ise 347 bini buldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan en çok vaka ve ölüm sayısının, New York’ta olduğu tespit edildi. New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı açıklamada, eyaletlerinde virüse bağlı olarak 4 bin 159 kişinin öldüğünü, bilinen vaka sayısının ise 130 bini geçtiğini duyurdu. Vaka sayısı bakımından, 37 bin 505 vakayla New Jersey ikinci, 15 bin 718 vakayla ise Michigan üçüncü sırada yer alıyor. Can kaybı olarak bakıldığında, New York’ta 4 bin 159 ölüm görülürken, New Jersey’de 917 ve Michigan eyaletinde ise 617 kişinin hayatını kaybettiği biliniyor.

Amerika Birleşik devletleri bu bakımdan, dünyada Corona virüsü (Covid-19) salgınından en çok etkilenen ülkeler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’ni, 135 bin 32 vaka ile İspanya, 132 bin 547 vaka sayısı ile İtalya takip ediyor.

Trump Demişti : Daha çok can kaybı olacak

Beyaz Saray’da gazetecilere konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bugüne kadar yaşanan en karanlık tabloyu göstererek önümüzdeki iki haftanın çok zor geçeceğini ve daha fazla can kaybı yaşanacağını belirtmişti.

Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nin önümüzdeki 2 hafta içerisinde en zorlayıcı döneme gireceğini de sözlerine eklemiş ve bu zorlu dönemdeki en büyük darbeyi alacak olan şehirlerden ilkinin New York olabileceğini ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER