Sağlık çalışanlarına dev fast food firmalarından destek

En büyük fast food firmalarından olan Burger King, Instagram üzerinde yaptığı paylaşımla sağlık çalışanlarına desteklerini belirtti

Sağlık çalışanlarına dev fast food firmalarından destek

Dünyada salgından etkilenen en önemli sektör sağlık sektörü. Sağlık çalışanlarının dinlenmeden, özel yaşamlarını, sağlıkları hiçe sayarak hayat kurtarma çabaları her kesimden takdir topluyor. Tamamen moral desteğine ihtiyaç duyan sağlık çalışanlarına ilk destek kıvılcımını Burger King oluşturdu. Sosyal ağlar arasında oldukça kullanılan instagram üzerinden yapılan paylaşımda Burger King, destek mesajı yolladı ve altına McDonalds’ı etiketleyerek ilk zincir halkasını oluşturdu. McDonalds ise fast food zinciri devlerinden KFC’yi etiketleyerek zincire bir halka daha ekledi.

Burger King mesajı

İlk mesajı başlatan Burger King sağlık çalışanlarına yönelik gönderdiği mesajda “Bizim için gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler! Yorgunluğunuzu bir nebze olsun dindirebilmek en büyük mutluluğumuz” yazarak, McDonalds’ı etiketlemişti. Bu mesaj oldukça samimi ve içten bir anlatımla sağlık çalışanlarını duygulandırdı. Böylesi zorlu bir süreçte en büyük desteği hak eden sağlık çalışanları, kendilerini hayat kurtarmaya adamış neferlerdir.

McDonalds mesajı

Burger King mesajına cevap veren McDonalds ise “Yalnız olmadığımıza sevindik Burger King! Kahraman sağlık çalışanlarımıza yaptığımız yemek yardımlarının sizinle birlikte çoğaldığını görmek güzel” mesajını yazarak rekabetin en güzel örneğini sergilediler. Zor dönemlerde dostluğun ve rekabetin doğru amaçlar için kullanılması yönünde örnek teşkil ettiler.

Diğer mesaja katılan zincir fast food firmaları

Sağlık çalışanlarına destek amaçlı başlatılan bu zincir oldukça büyüdü. KFC’nin destek mesajından sonra Dominos’u etiketlemesi ile pizza sektörüne doğru geçiş yaptı. Dominos ise mesaja karşılık Little Caesars’ı etiketledi. Little Caesars sıfır temas paket servis vurgusu yaparak sağlık çalışanlarını düşündüğünü ifade etti.

Sağlık çalışanları için zorlu süreç

Nöbet sınırlamasının olmaması ve vakalardaki artış sebebi ile birçok sağlık çalışanı, sahada, hastanede, ambulansta hatta evlerde işlerini yapmaya çalışıyorlar. Salgının daha hızlı tespiti ve tedavisinin yapılması adına yoğun bir şekilde çalışan doktorlar, hemşireler, hasta bakıcı, hastane görevlileri, teknikerler, laborant gibi sağlık sektöründeki her çalışan oldukça kutsal bir görev sürecinden geçiyor. Morallerini yüksek tutmak adına yapılan bu jestler ile bir nebze olsun onlara olan minnet borcu yerine getirilmiş oluyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 23:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER