Mart Ayında Birçok İlimizde Kar yağışı görüldü .

Başkent Ankara taraflarından gelen son haberlere göre hemen hemen tüm şehirde baharı beklerken bir anda kar yağışı ve sonucunda beyaz örtü görüntüleri oluştu.

Mart Ayında Birçok İlimizde Kar yağışı görüldü .

Başkent Ankara'da bu akşam itibarı ile başlayan kar özellikle kartpostallık fotoğraflar oluştururken, corona virüs sebebi sonucu okulların kapalı olması evlerinde bulunan çocuklara sokaklara çıkma imkanı tanıdı. Başkent Ankara taraflarından gelen son haberlere göre hemen hemen tüm şehirde baharı beklerken bir anda kar yağışı ve sonucunda beyaz örtü görüntüleri oluştu. Bu anlamda okulların kapalı olmasını fırsat bilen çocuklar karın keyfini doyasıya yaşadı. Korona virüs sebebi ile sessizliğe bürünmüş olan tüm sokak ve caddeler bir anda çocuklarla dolmuş oldu.

Akşam Saatlerinde Başlayan Kar Şaşırttı

Ankara ilinde gece başlayan ve yoğunluğunu artıran kar yağışı özellikle sabahın ilk dakikalarına kadar aralıksız etkisini gösterdi. Şehir genelini kapsayan ve etkisini hissettiren yağış özellikle yüksek bölgelerde yoğunluğunu gece boyu artırdı. Saat 00.30 sularında başlayan yağış, ilin çoğu noktasında kendini gösterdi. Bu anlamda şehrin merkezi ve ilçelerde aralıksız yağan aynı zamanda son dakika bilgisi şeklinde ajanslara düşen yoğun yağış başkenti tam anlamı ile beyaza bürümüş oldu. Özellikle Çankaya ve Gölbaşı gibi yükseltisi fazla olan ikametler karla kaplandı. Derecenin ise eksilere düştüğü kent genelinde, coronavirüs tedbirleri artmasının etkisiyle caddelerdeki yoğunluğun azalmış olduğu görüldü.

Dışarıda Yalnız Çocuklar Bulunuyordu

Çocukları ile beraber karda oyun oynamak için sokağa çıktığını açıklayan Hasan Karakuş, "Virüs yaygınlaşıyor. Ayrıca sınır bölgemizde savaşlar var. Allah ülkemizi ve milletimizi korusun ve esirgesin" dedi. Virüs tedbirlerine ilişkinse Karakuş, "Vaktimizden boşluklar bularak geldik. Şimdilik her taraf sakin. Kimsecikler dışarıda bulunmuyor. Çarşı içinde de kimse yok." ifadesini kullandı.

Korona Virüsü Sebebiyle Evlerdeyiz

Ayrıca konuşan bir diğer isim ise İlhami Üstünel oldu. Çocuğunu çıkaran Üstünel yaptığı açıklamada; "Okullar şimdilik tatil durumda. Yunus Emre'yi gezintiye çıkarmak istedim. Evde herkes gibi o da çok sıkıldı. Kuşlara, yemler vermeye geldik." dedi. Virüs tedbirleri hakkında Üstünel, "Genel olarak evdeyiz. Dışarı çıkmayalı 15 gün oldu, ayrıca çıkmak istemiyorum fakat alışveriş yahut diğer zorunlu işler için çıkmak zorunda kalıyoruz. Hava güzel olduğu için karın keyfini yaşama adına çıktık." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER