LG’den yeni telefonu için yepyeni bir dizayn!

Gözyaşı kamerası değil, yağmur damlası kamerası!

LG’den yeni telefonu için yepyeni bir dizayn!

LG’nin son bir kaç yılda üretmiş olduğun telefonlarının hepsi birbirlerine çok benziyorlardı; G7, V40, G8, V50, G8X ya da V60. Kasaları, kamera sayıları, fonksiyonları ve kullanım şekilleri tamamen benzerdi. LG bu sefer herkesi şaşırtarak yepyeni bir tasarım dili, yepyeni bir stil ile kullanıcılarının karşısına çıkacağını açıkladı.

LG bu yepyeni olan tasarım dilini; “endüstrinin trendlerinden farklı bir görsel form faktörü ile doğal dünyaya bir baş sallama” olarak tanımlıyor. Kısacası NOD. “Yağmur damlası” tasarımlı kamerasında bulunan çok daha küçük lensler ve daha büyük bir ana kameranın hemen altında kaliteli bir LED flaş var. LG, bunun büyük olan kameraya gelecek herhangi bir darbeye yönelik olacak eğilimlere karşı olduğunu ve kamerayı koruyacağını belirtiyor.

LG, heryerde telefonun ekranında ve arkasındaki bir dizi simetrik eğrileri içeren yeni bir üç boyutlu çatı dizaynı öğesi kullandığını belirtiyor ancak bunun gerçekten benzersiz olup olmayacağı kullanıcının yorumuna kalmış. Mesela Samsung geçmişte benzer iddialarda bulunduğunda Galaxy Note 7 için tam olarak böyle söylerken geçmişte de Xiaomi için aynı iddialarda bulunmuştu.

LG Akıllı telefonda yeni özellikler yok mu?

Telefonda farklı ya da yeni başka herhangi bir özellik yada detay yok ancak görünüşe bakılırsa LG bu yeni dizayn dilini tüm yeni ürünlerine uygulayacak. “Yeni gelecek olan akıllı telefonumuz, ilk dokunuştura direkt olarak ayırt edici olan klasik LG tasarımlarının çok zengin olan geçmişinden faydalanacak. Bu yakılıklılığı ileriye doğru her yeni LG ürününe getireceğimiz avantajına ilk bir bakış olacak.

Kore haber portalı olan Naver yaptığı açıklamada LG’nin çıkaracağı bu yeni tasarım diline sahip olan telefonunu Mayıs’ın 15’inde çıkartacağı ve yeni bir marka ve kullanışa kesinlikle sahip olacak bu akıllı telefonun bugüne kadar gelmiş olanlarla arasında bariz farklar olacağına değindi.

Ancak internet forumlarda bir çok kişinin yorumu bu yeni LG akıllı telefonun, Samsung akıllı telefon dizaynlarının bir kopyası olduğunu ve insanların bu telefona ciddi bir bakışlarının olmayacağı yörüngesinde oynamakta.

Geçmişte Samsung’ta bir akıllı telefonu için “doğadan esinlendik” sloganını kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 18:01
YORUM EKLE