İş dünyasından koronavirüs desteği

Ülkemizi ve dünyayı ablukaya alan ve halen tedavisi bulunamayan Koronavirüs pandemisi birçok özel şirketi maddi ve ekipman bakımından bağış yapmaya yönlendirdi.

İş dünyasından koronavirüs desteği

Ülkemizi ve dünyayı ablukaya alan ve halen tedavisi bulunamayan Koronavirüs pandemisi birçok özel şirketi maddi ve ekipman bakımından bağış yapmaya yönlendirdi. Türkiye ve dünyada ölümlerle sonuçlanan COVID-19 salgını günden güne yayılmaya devam ediyor.

Bu anlamda ülkemizde birçok iş adamı, koronavirüs nedeniyle ilgili kurumlara maddi ve ekipman desteği vermek için kolları sıvadı. Salgına karşı maddi destek veren bu şirketlere son olarak Sahibinden.com, OPPO ve Getir de katıldı.

Ortaya çıktığından beri küresel bir boyuta dönüşen koronavirüs salgınını durdurabilmek için herkes üstüne düşen görevi yapmaya çalışıyor. Devlet kurumları ve vatandaşlara ek olarak özel şirketler de faaliyetlere başladılar.

Apple Ve Microsoft’un bağışlarını sahibinden.com sürdürdü

Apple ve Microsoft dev şirketler arasında ilk bağışta bulunan şirketlerdi. Koronavirüs için birçok şirket ülkemizde de hibeler yapmaya başladı. Sahibinden.com, 2 milyon liralık bağışta bulundu. Sanal ticaret şirketlerinden biri olan Sahibinden.com, yapmış olduğu açıklamayla virüsle mücadele kapsamında 2 milyon liralık bağışta bulunduğunu açıkladı. Şirket duyurusunda Sağlık Bakanlığına 1.000.000 TL ve üniversitesi hastanelerine 1.000.000 TL fon ayırdığını açıkladı.

Getir.com’dan ihtiyaç sahiplerine

Getir.com, Sahibinden.com’dan sonra yardım bağışında bulunan e ticaret şirketlerinden biri oldu. Twitter hesabı üzerinden, 6 hafta içinde ihtiyaç sahiplerine 300 bin adet gıda kolisi dağıtacağını açıkladı.

OPPO’dan maske

OPPO’dan ise koronavirüs için 30.000 maske bağışlanacağı açıklandı.

Teknolojinin yükselen ismi OPPO, Sağlık Bakanlığı çalışanları için 30.000 adet FPP3 modelli maske bağışladığını açıkladı. Nutricia ise hastanelere 1 milyon lira bağışlayarak buna ek olarak 1 milyon liralık koruyucu tıbbi malzeme bağışlayacağını dile getirdi.

Gittigidiyor.com, virüs için 1 milyon TL bağış yaptı. Gittigidiyor, bağışla ilgili yapmış olduğu açıklamada Sağlık Bakanlığı’nın ihtiyaçları olan tıbbi malzemelerin alınması için 1.000.000 lira bağışta bulunduğunu belirtti. Garanti BBVA, Sağlık Bakanlığına bağlı tüm hastaneler için 10 milyon liralık fon ayırdığını duyurdu.

Ülkemizin beğeniyle takip edilen ve en köklü bankalarından biri olan Garanti BBVA yapmış olduğu açıklamada, koronavirüs pandemisi ile mücadelede eden ve bu kapsamda tedavinin en yoğun boyutta yapıldığı devlet üniversite hastaneleri için 10 milyon liralık fon ayrıldığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER