İdlib'de iki askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığının yapmış olduğu açıklama sonrasında İdil’de görev yapan 2 askerimiz şehit oldu.

İdlib'de iki askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığının yapmış olduğu açıklama sonrasında İdil’de görev yapan 2 askerimiz şehit oldu. Radikal grupların saldırısı sonrasında şehit olan 2 askerimiz üzülmemize neden oldu. Milli Savunma Bakanlığı konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı. İdlib bölgesinde bulunan gerginliğin azaltılması bölgesinde bulunan 2 askerimiz yapılan roketli saldırı sonrası şehit olmuştur. Bir askerimizde ağır şekilde yaralanmıştır.

Misilleme Gecikmedi

Milli Savunma Bakanlığının açıklaması şu şekilde olmuştur. 2 askerimiz şehit olduktan sonra bölgeyi ordumuz ateş altına alarak misli ile cevap vermiştir. Bu hain saldırı sonrası 2 askerimizin şehit olması bizleri derinden yaralamış ve üzmüştür. Ölen askerlerimize Allah'tan rahmet kederli ailesine ise sabırlar diliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve necip milletimizin başı sağ olsun. Yaralı olan askerimiz tedavi altına alınmıştır. Kendisine acil şifalar diliyoruz dedi.

Milli Savunma Bakanından Başsağlığı Mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit olan askerlerimiz için başsağlığı mesajı yayınladı. Akar Twitter sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda şu paylaşımı yaptı. İdlib bölgesinde bulunan askerlerimize düzenlenmiş olan roketli saldırı sonucu şehit olan iki askerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Acılı ailesine şahsım ve milletim adıma sabırlar diliyorum dedi.

Şehitlerin Ailelerine Haber Verildi

Şehit olan iki askerimizden birisi olan Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş ile diğer şehit olan askerimiz Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayır'ın ailelerine acı haber verildi. Şehit olan Oğuzhan Taş'ın anne ve babasının oturduğu yer olan Yunus Emre Mahallesindeki baba evine acı haberi vermek için Elbistan Kaymakamı ile çok sayıda üst düzey yetkili gitti. Şehidin baba evine gidenler arasında; İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert ile beraber İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık ve Aile Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Fevzi Günalmış vardı. Acılı haberi alan anne ve baba Kaymakam ve komşularla sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Taş'ın oturmuş olduğu sokağa Türk bayrakları asıldı ve terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı. Şehit olan Taş'ın bekar ve 3 kardeş idi. Şehidimizin cenazesi Hocazade Camisinde öğlen kılınacak namaz ile toprağa verilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 17:47
YORUM EKLE