El-Bab’da yine bombalı saldırı!

El-Bab ilçe merkezinde YPG / PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda yine siviller hedef alındı.

El-Bab’da yine bombalı saldırı!

Ülkemiz tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı harekatı ile Suriye’nin kuzeyinde bulunan El-Bab bölgesi terör örgütlerinden arındırılmıştı. El-Bab ilçe merkezinde YPG / PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda yine siviller hedef alındı. Ramazan ayı ve mübarek gün dinlemeyen hain terör örgütleri masumların alış veriş yaptığı sırada bombayı patlatarak yine masumları hedef aldığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Bombanın ne zaman ve nasıl konduğu konusunda herhangi bir açıklama yapıldı. Ancak saldırının terör örgütleri tarafından üstlenilmesi saldırıda sivillerin hedef alındığını açıkça anlattı. Üstelik Ramazan ayında ve insanların kalabalık olduğu bölgede yapılması amacın ne olduğunu açıkça anlatıyor.

Ölü ve yaralılar var!

Terör örgütleri tarafından yapılan saldırıda yine siviller hedeflendi. Saldırıda bir kişi ölürken 11 kişi de yaralandı. Teröristler daha önce kurulan güvenli bölgeyi hedef alarak sivilleri vurdu. El-Bab ilçe merkezinin en işlek yolu olarak bilinen yol kenarına bırakılan paketin patlaması ile oluşan saldırıda insanların alış veriş yapması nedeni ile bir anda büyük bir kargaşa yaşandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralıları çevre hastanelere kaldırarak müdahale etti. Yaralı sayısının net olmaması ve en az 11 olarak açıklanması dikkat çekti.

Ufak çaplı yangın yaşandı

Bombanın infilak etmesi sonucunda olay yerinde yaşanan yangına kısa sürede itfaiye ekipleri gönderildi ve yangına müdahale edildi. Kısa sürede giderilen yangın sonucunda olay yerinde maddi hasar meydana geldi. Ramazan alış verişi nedeni ile olay yerinin kalabalık olması itfaiye ekiplerine zor anlar yaşatsa da kısa sürede yangın söndürüldü.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama geldi

Milli Savunma Bakanlığı’ ndan yapılan açıklama terör örgütleri ile mücadelenin sürdürüldüğü, hain terör örgütlerinin yine sivilleri hedef alarak bombalı saldırıda bir kişinin öldüğünü ve en az 11 kişinin de yaralandığını belirtti. Tel Rıfat, Münbiç bölgelerine sık sık saldırı düzenleyen terör örgütlerinin bu bölgelerden arındırılması için çalışmaların sürdürüldüğünü açıklayan Savunma Bakanlığı terör örgütlerinin bu bölgelerde sık sık eylem yaptığını da ayrıca belirtti. Güvenli bölge kapsamında ülkemizin çalışmalarının devam ettiği ve bu konuda kesinlikle taviz verilmediği de açıklamaya eklendi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 23:34
YORUM EKLE