Düşük faiz ile kredi alınabilir mi?

İhtiyaçlarını karşılamak için kredi çekmeyi talep eden tüketiciler en karlı krediyi bulmak adına düşük faiz oranı ile satılmasına büyük önem veriyorlar.

Düşük faiz ile kredi alınabilir mi?

Artan ihtiyaçların hızlı bir şekilde karşılanması için son zamanlarda tüketicilerin hızlı nakit ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekmeyi talep eden tüketiciler en karlı krediyi bulmak adına kredinin düşük faiz oranı ile satılmasına büyük önem veriyorlar. Şu an piyasadaki kredi faiz oranları ortalama yüzde 1,50 ile 2,10 bandı arasında gidip geliyor. Düşük faiz oranı olan yüzde 1,50’lik faiz oranının da dosya masrafı çok olduğundan yüksek faiz oranıyla birbirlerini dengeliyorlar. Fakat bazı bankalar özellikle kredi notu iyi seviyede olan tüketiciler için çok daha düşük kredi faiz imkanları sunuyor. Bu da ihtiyaç sahipleri ya da yatırımcılar için oldukça avantajlı bazı fırsatlar sunuyor. Düşük faizli kredi evrakları neler, düşük faizli kredi için hangi yollardan başvuru yapılır, düşük faizli kredi her zaman avantaj mı yoksa dezavantaj sağladığı bazı durumlar var mı? Varsa neler? gibi soruların cevaplarını inceleyelim.

Düşük faizli kredi evrakları nelerdir?

Düşük faizli krediye başvurmak için özellikle bazı evrakları bankanıza teslim etmeniz gerekiyor. Bankadan bankaya hemen hemen aynı olan bu evraklar genellikle aylık maaş dökümü, sigortalılık hizmet süresi ve kimlik fotokopisi oluyor. Banka bu evrakları sisteminden tarayarak gerekli onayların verilmesi adına merkeze gönderiyor. Gerekli kontrollerden geçtikten sonra kredini akıbeti belli oluyor. Onay verilen kredi tutarını yarım saat içinde bankanızdan çekebiliyorsunuz.

Düşük faizli kredi başvuru yolları nelerdir?

 

Bir krediye başvuru yapabilmek için birbirinden farklı yöntemler bulunuyor. Banka müşterisi iseniz internet bankacılığından, telefon bankacılığından, mesaj ile ya da bankaya giderek bizzat elden de başvuru yapabilirsiniz. Burada önemli olan çekeceğiniz kredinin düşük faizli olup olmadığıdır. Bu başvurular ile banka tarafından size gerekli geri bildirimler yapılarak sürecin başlaması adına genellikle en yakın şubeye davet ediliyorsunuz.

Düşük faizli kredi her zaman avantaj mı?

Bankalar özellikle faizleri düşürerek tüketicileri kredi talep etmeye yönlendiriyorlar. Fakat bir kredinin borç durumunu kredi faizi kadar kesilecek olan dosya masrafı da belirliyor. Faiz oranı düşük olsa da yüksek bütçeli bir dosya masrafının olması krediyi dezavantajlı yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER