Doktor Mehmet Öz’den corona virüsü için ilginç öneri

Doktor Mehmet Öz, corona virüsü sebebiyle evde kalan çiftlerin gerilimi azaltmak için 'bol bol seks yapmasını' tavsiye etti.

Doktor Mehmet Öz’den corona virüsü için ilginç öneri

Uzun süredir gündemi meşgul eden ve ülkemizde de hızla yayılan corona virüsü salgınından korkan ve etkilenenler için Doktor Mehmet Öz’den farklı bir öneri geldi . Dünyaca tanınan doktor Mehmet Öz karantinaya giren ya da evden çıkmayı tercih etmeyen kişilerin evde yapabileceği aktiviteler ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Doktor Öz evde kalan kişilerin corona virüsü salgını ile savaşmak için önerilen sosyal mesafenin olumsuz bir etki yaratmaması adına sık sık seks yapmasını önerdi .

En iyi yöntem: Sex

Doktor Mehmet Öz yaptığı açıklama ile kendi istekleriyle evde kalan ve karantinaya giren insanların karantina süreci boyunca depresyon yaşadıklarını belirtti. Bu yüzden bir hobi edinilmesi gerektiği konusunda herkesi uyaran Doktor Mehmet Öz, insanlara kendilerini geliştirmelerini, yeni bir dil öğrenmelerini, iş hayatlarındaki yeteneklerini ilerletmelerini, programlama öğrenmek gibi daha önce yapılması mümkün olmayan ya da vakitsizlikten dolayı yapılmayan şeyleri yapmalarını önerdi.

Kitap okuyup beyninizi çalıştırın diyen Mehmet Öz, televizyon ve bilgisayarlara kendimizi verip beynimizi uyuşturmamaya dikkat etmemiz gerektiğini sözlerine ekledi. Eşiyle evde karantinaya giren kişiler için en iyi çözümün seks yapmak olduğunu söyleyen Öz, seks yapmanın ömrü uzattığını ve ikili duygusal ilişkileri de geliştirdiğini belirtti.

Doğum oranlarında artış bekliyorum

Mehmet Öz’ün tavsiyelerine mesafeli yaklaşan diğer uzmanlar da yorumda bulundu. Long Island’da acil servis doktoru Dr. Frederick Davis, şu anda yaşanan acil durum sırasında seks konusunun gri bir bölge olduğunu belirtti. Davis, Eğer hiçbir semptom göstermiyorsanız, cevap evet. 8-9 ay içinde doğum oranlarında patlama bekliyorum.” diye konuştu.

Türk Tipi El Yıkama Tekniği

Doktor Mehmet Öz, Jimmy Fallon’ın Tonight Show programına katıldı ve el yıkama yöntemlerinden bahsetti. Detaylı bir şekilde el yıkanması gerektiğini ve koronavirüsle mücadele etmek için kapsamlı el yıkamanın önemli olduğunu dile getiren Dr. Mehmet Öz, el yıkama hareketlerine, ‘Turkish Twist’ adını verdi. Dr. Öz, “Elinizi yıkadıktan sonra bir kağıt havlu aracılığıyla musluğu kapatın, kapıyı açın ve çıkın. Eğer elinizi doğru bir şekilde yıkarsanız, koronavirüse yakalanma riskini yarı yarıya azaltırsınız, bana inanın.” demişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER