Corona virüs raporu ortaya çıktı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüsü yeni haberler gelmeye devam ediyor. Yeni tip corona virüsündeki son durum...

Corona virüs raporu ortaya çıktı

Tüm dünyayı sarsan ve etkisi altına alan yeni tip corona virüsü haberleri her gün gelmeye devam ediyor. Yeni tip olarak bilinen corona virüsündeki en son durum herkes tarafından merak ediliyor. Dünya genelinde tespit edilen toplam vaka sayısı 244 bin 517’ye kadar yükseldi. Covid-19 salgını sebebiyle yaşanan can kaybı 10 bin kişiyi aştı.

İtalya’da corona virüsü salgını sebebiyle ölen kişi sayısı virüsün yayılma merkezi olarak bilinen Çin’i aşarak 3 bin 405 kişiye kadar çıktığı biliniyor . Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni tip virüs salgını hakkında araştırma yapılıyor. Yapılan bu araştırmada virüs ile ilgili çarpıcı bir gerçek olduğu ortaya çıktı.

Dünya üzerinde birçok ülkede görülen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi(dünya genelinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden bulaşıcı hastalık) olarak ilan edilen yeni tip corona virüsü hakkında yeni açıklamalar yapıldı. 20 Mart itibarı ile birlikte yeni tip salgında genel durum değerlendirildi ve son rakamlar teyit edildi. Covid-19 sebebiyle ölen kişi sayısı 10 bin 30 kişi olarak açıklandı.

Salgının Avrupa'daki merkezi olarak bilinen İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı Çin'i geçti! İtalya'da yaklaşık olarak 60 milyon kişi hala karantina altında tutulurken corona virüsü salgını için herhangibir çözüm bulunamıyor.

Yeni tip corona virüsün şifresi

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan araştırmaya göre, yeni tip virüsü ile ilgili çarpıcı bir durum ortaya çıktı. Yapılan araştırmada, virüsün yayılma yolları incelendi ve yeni tip corona virüsün şifresi çözüldü. 
Ulusal Sağlık Enstitüleri , Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Princeton Üniversitesi ve UCLA araştırmacıları tarafından yapılan ve The New England dergisinde yayınlanan raporda, bu yeni tip corona virüsünün öksürme veya hapşırma sonrası damlacık halinde 3 saat kadar havada kalabileceği belirlendi.

Araştırmada enfekte hastayı taklit eden cihaz kullanıldı

Bu araştırmayı yürüten bilim insanlarının, corona virüsünün havada ne kadar süre kaldığını, enfekte olmuş bir hastayı öksürme, hapşırma veya nesnelere dokunma şeklinde taklit eden bir cihaz kullanarak tespit ettikleri kaydedildi. Bilim insanları, virüsün ev veya hastanelerde havada kalış süresine göre enfekte edebilme durumunu da zamanla kaybettiği bilgisini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER