Burger King: QR kodu okutabilen kişilere ücretsiz Whopper!

Burger king, Covid-19 salgını nedeniyle oluşturduğu farklı kampanyalarına bir yenisini daha ekledi.

Burger King: QR kodu okutabilen kişilere ücretsiz Whopper!

Burger king, Covid-19 salgını nedeniyle oluşturduğu farklı kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Geçen haftalarda öğrenciler için matematik, kimya, biyoloji, edebiyat alanlarında sorular yöneltip bilmelerini isteyen Student Offer adında bir kampanya yapmıştı. Şimdi ise kampanya için farklı seçenekler geliştirmiş durumda. Covid-19 salgını nedeniyle evde kalınan süre boyunca, sosyal medya hesaplarından ve Burger King uygulamasından yönelttiği sorulara doğru cevap veren 150 bin kişiye ücretsiz whopper dağıtacağını söylemişti.

Burger King soruyu bilen öğrencilere 150 bin Whopper dağıttı

Koronavirüs salgını yüzünden aksantıya uğrayan eğitim sistemi yüzünden yüzlerce öğrenci evde eğitime başladı. Burger King salgın süresinde birçok değişik kampanya başlattı. Hatta bazı şubelerinin tabelasını ”Stay Home” olarak değiştirdi. Bunun ardından evde Whopper yapımına teşvik edici olarak yapımında gerekli olan malzemelerin bulunduğu bir yazı paylaştı.

Burger king ABD’de evlerinde eğitime devam eden öğrenciler için müthiş bir kampanya başlattı. Öğrencilere matematik, kimya, edebiyat gibi ders alanlarında sorular sordu. Ve soruların doğru yanıtlayan öğrenciler için ücretsiz Whopper dağıttı.

Bu kampanyaya katılabilmek için öğrencilerin Burger King uygulamasını indirip farklı ders sorularına doğru olarak cevap vermesi gerekiyordu. Doğru verilen cevaplar sayesinde öğrenciler için bir Whopper hakkı doğuyordu. Buzmann tarafından başlatılan kampanya Student Offer ismiyle yayınladı.

Öğrencileri ders çalışmaya teşvik edici bu kampanya sayesinde birçok Whopper sahibiyle buluşmuş oldu.

Reklamlardaki QR kodu okutabilen kişilere 10 bin Whopper dağıtılacak

DAVID Sao Paulo ve DAVID Miami’nin imzasında gerçekleşecek kampanya için Whopper bu kez televizyon reklamlarında karşımıza çıkacak. Whopper almak isteyen kişilerin televizyondaki QR kodu okutmaları gerekecek. Kodun okutulması için Burger King uygulamasını indirip kurmanız gerekecek.

ABD’ de oluşumu gerçekleştirilen bu kampanyada ise Whopper televizyon reklamlarında yer alacak. Verilen QR kodları okutabilenlere için toplam 10 bin Whopper dağıtımı gerçekleştirilecek. Ancak burada şöyle bir sorun olacak. Verilen QR kodları hareketli bir biçimde durmadan hareket edecek. Bu kampanyadan faydalanmak isteyip ücretsiz Whopper almak isteyen kişilerin QR kodları yakalayabilmek için fazlaca efor sarfetmesi gerekecek. Kodları yakalayan 10 bin kişiye ücretsiz olarak Whopper verilecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER