Başkan İmamoğlu: Ülke Esas Gündemine Dönmeli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tramvay ve metro sürücülerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Başkan İmamoğlu: Ülke Esas Gündemine Dönmeli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tramvay ve metro sürücülerinin katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan İmamoğlu, Kovid-19 salgınına karşı yürütülen çalışmalarda bilim insanlarının öneri ve taleplerinin esas alınmasının önemine değindi. Ülkenin tek gündeminin koronavirüs olması gerektiğini belirten İmamoğlu,” Ülkenin şu an ki gündemi beni çileden çıkarıyor” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bütün dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tesiri altına alan koronavirüs salgınında faaliyetlerini sürdürmek mecburiyetinde kalan kurum ve çalışanlarına destek ziyaretleri yaptı.

Bu ziyaretlerin ilkini, T4 tramvay hattının ilk durağında yer alan, Topkapı Dinlenme Tesisinde metro ve tramvay sürücüleri ile bir araya gelerek gerçekleştirdi.

“Dünya Yeni Bir Düzene Adım Atacak”

Çalışanlar birlikte olmaktan mutlu olduğunu söyleyen İmamoğlu,” Hem dünyada hem de ülkemizde yaşanan süreç oldukça ilginç. Bütün dünyanın ortak hissettiği bir salgın yaşanıyor. Bu yanıyla bir tarihe şahitlik ediyoruz. Böylesi süreçleri yaşayan insanlarda daha farklı bir mesuliyet oluşur. Önümüzdeki döneme daha ciddi hazırlanmak zorundayız. Çünkü bu sürecin ardından kuralların yeniden belirleneceği bir dünyaya gireceğimizi düşünenlerden biriyim. Benzer düşünceleri, dünyanın farklı şehirlerindeki yerel yöneticilerle görüştüğümde de dinliyorum” diye konuştu.

“Bu Dönemde Uzlaşarak Bir Araya Gelmeliyiz”

Dünya böyle önemli bir süreci yaşarken, ülkenin gündemine baktığında çileden çıktığını belirten İmamoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin gündemine baktığımda çok üzülüyorum. Bu gündemler faydalı gündemler değil. Oysa olağanüstü süreçleri yönetmenin kuralları var. Bu kural: şart öne sürmeden uzlaşmadır. Konunun uzmanlarını toplayıp, süreci yönetmektir.

O uzmanların öneri ve taleplerini esas alıp uygulamak gerekir. Bunun yerine bir takım siyasi hesaplarla hareket ederseniz maalesef sonuç alamazsınız. Ülkemizde de şu an yaratılan gündem beni son derece üzüyor. Gündemimiz ne olmalı? Gündemimiz buraya gelmemizin nedeni olmalı. Ulaşım hizmetinin kahramanı burada bulunan sizlersiniz.

Bu hizmet ne kadar sürdürülebilecek? Ne kadar insanımız sağlıklı kalabilecek? Bunun planlamasını ve olasılıkları düşünmekle yükümlüyüz. Bu geçiştirilecek bir konu değil. Siz bu zor koşullarda hizmet verirken, Allah’ın sizi ve ailenizi koruması için dua ediyorum.” dedi.

Hayatını Kaybeden İSTAÇ Çalışanı İçin Taziyelerini Bildirdi

Başkan İmamoğlu, metro ve tramvay sürücüleri ile yaptığı görüşmenin ardından Kemerburgaz’da ki İSTAÇ Tıbbi Atık Yakma Merkezi de ki çalışanları ziyaret etti. İSTAÇ A.Ş çalışanları ve Genel Müdür Mustafa Canlı İmamoğlu’nu karşıladı. Sürdürdükleri çalışmalara dair Başkan İmamoğlu’na bilgi veren Mustafa Canlı, koronavürüs nedeniyle bir personellerinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Hayatını kaybeden personelle ilgili taziyelerini dile getiren Başkan İmamoğlu, daha fazla insanının ölmemesi için daha ciddi önlemler alarak, sürecin sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. Atık yönetiminin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan İmamoğlu, çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkürle etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER