Akit TV’nin Acı Kaybı

Akit TV kanalında bugün acı bir kayıp yaşandı. Kanal bünyesinde yıllarca çalışan ve sunuculuk yapan Süleyman Usta hayatını kaybetti.

Akit TV’nin Acı Kaybı

Akit TV kanalında bugün acı bir kayıp yaşandı. Kanal bünyesinde yıllarca çalışan ve sunuculuk yapan Süleyman Usta hayatını kaybetti. Süleyman Usta’nın Türkiye’de hızı iyice yayılan koronavirüs salgınına yenik düştüğü öğrenildi. Gazeteci ve sunucu Süleyman Usta’nın ölüm haberi Akit TV tarafından üzüntüyle karşılandı. Sunucu yıllarca yaptığı programla Akit TV izleyicilerinin severek takip ettiği isimler arasında yer almıştı.

Hastanede Tedavi Görüyordu

Akit TV’nin eski sunucusu olan Süleyman Usta 55 yaşındaydı ve koronavirüs sebebiyle yaklaşık olarak 15 gündür hastanede tedavi görüyordu. Gazetecilikte yapmış olan Yücel Süleyman Usta Türkiye’nin pençesinde olduğu koronavirüs salgınına yakalandığını kullanmış olduğu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla açıklamıştı.

Usta, yaptırdığı korona testi sonuçlarının pozitif çıktığını ve hastaneye karantina altına alınmak amacıyla kaldırıldığını yazmıştı. Hastalıktan kurtulabilmesi içinde sevenlerinden dualarını esirgememelerini istemişti. Kendi hesabından hastalık paylaşımın ise 29 Mart tarihinde yapmıştı. Yaptığı paylaşımda sağlık çalışanlarına emanet olduğunu yazmıştı ancak Süleyman Usta ölümcül virüsü yenmeyi başaramadı ve virüs sebebiyle hayata veda etti.

 

Annesi de Virüsten Dolayı Vefat Etti

Süleyman Usta’nın kaybı ailesi için büyük bir acı oldu. Ancak aile Süleyman Usta’nın ardından bir acıyla daha sarsıldı. Çünkü Süleyman Usta’nın vefat haberinin ardından annesinin vefat ettiği haberi de geldi. Eski gazeteciyle birlikte aynı hastanede koronavirüs nedeniyle tedavi gören annesi Nurhayat Usta’da yaşam savaşını kaybetti. Yaşlı kadının oğlundan sadece 4 saat sonra koranavirüse yenik düştüğü haber verildi.

Cenaze Namazları Kılındı

Gazeteci Süleyman Usta’nın vefatı üzerinden 4 saat geçtikten sonra annesinin vefatı aileyi üzüntüye boğarken zaman kaybedilmeden anne oğul için cenaze töreni düzenlendi. Anne oğul kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. İkilinin İstanbul’da bulunan Kanlıca Mezarlığı’na defnedildikleri öğrenildi. Medya dünyasının acı bir kaybı olan Süleyman Usta Akit TV izleyicilerinin yakından tanıdığı isimlerden birisiydi. Akit TV de yıllarca program sunuculuğu yapmıştı. Merhum gazetecinin sunuculuğunu üstlendiği programlar arasında Haber Analizi programı ve Sümen Altı programı yer alıyordu. Böylece TV dünyası koronavirüse bir kayıp vermiş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER