2020 Passolig Kart Nasıl Alınır, Ücreti Ne Kadar?

Maçlara daha hızlı ve daha güvenli girilmesi adına Passolig kart sistemine geçilmişti. 2020 Possolig kart nasıl alınır, ücreti ne kadar? Passolig hakkında merak edilen bilgileri içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

2020 Passolig Kart Nasıl Alınır, Ücreti Ne Kadar?

Passolig Kart sistemi sayesinde taraftarların tuttukları takımın maçlarına çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde girmeleri için geliştirilen yeni bir sistemdir. Bu sayede taraftarların stadyuma kuyruk beklemeden çok daha seri bir şekilde girmelerinin yanı sıra kulüplerinde kendi taraftarlarını çok daha iyi bir şekilde tanımalarını sağlanmıştır. Aynı zamanda kredi, banka ve ön ödemli kart olarak da kullanılabilen Passolig’i resmi internet sitesi üzerinden ‘’Hemen Al’’ butonu ile alabilirsiniz. Öte yandan elektronik ortam üzerinden başvuru yapmak istemeyen kişiler, stadyum gişelerinden de Passolig Kartlarını satın alabilir. Sadece tek bir takımın logosunun bulunduğu Passolig Kart ile maç bileti almanın yanı sıra çok daha farklı alışveriş ve kart avantajları sağlanmaktadır.

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Elektronik Bilet Sistemi’nin uygulanmaya başladığı ilk günden itibaren hem kulüpler hem de taraftarlar için birçok farklı avantaj sağlanmaya başlamıştır. 2020 Passolig almak için mobil uygulama, resmi web sitesi veya stadyum gişelerinden başvuru yapılabilir.

Passolig Kart Nedir, Ne İşe Yarar?

Passolig bilet alma ve alışveriş seçeneklerini bir arada sunmasının ardından taraftarlar için her yönden avantaj sağlanmıştır. Buna göre Passolig:

 • Kredi kartı
 • Banka kartı
 • Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart

Olmak üzere birçok farklı şekilde kullanılabilmektedir. Tüm kulüp taraftarları için kuyruk beklemeden, çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde stadyuma giriş imkanı sağlarken, kulüpler için taraftarlarını tanıma ve yeni bir kazanç alanı oluşturma fırsatı tanınmıştır. Öte yandan üye işyerleri ve kişiye özel avantajları ile sıradan alışverişler içinde Passolig kullanımı herkes için avantaj sağlamıştır. Özel kampanya, ayrıcalıklı ek hizmet ve hızlı maç bileti alma seçenekleri sayesinde Passolig hayatın birçok alanında taraftarlara fayda sağlamıştır. Kullanım türüne göre sizin için en uygun Passolig Karta başvuru yaparak her alanda kartınızla işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Passolig Kart Nasıl Kullanılır, Nereden Alınır?

Passolig kullanım alanı son derece geniştir. Özellikle yaygın kullanım alanı ve geniş üye iş yerleri ile taraftarların maç dışında birçok farklı alanda kullanabilecekleri bir kart sunulmuştur. Öte yandan geniş alanda kullanımı sayesinde taraftarlar için birçok farklı işlem türü için tek bir kart üzerinden hizmet sunulmaya başlamıştır.

 • Passolig resmi web sayfası,
 • Passolig mobil uygulama,
 • Stadyum gişeleri.

Aracılığıyla Passolig Karta başvuru yapılabilir. Elektronik ortam üzerinden yapılacak başvurular sırasında adınıza kart düzenlenmesi için gereken kişisel bilgiler form aracılığıyla sunulur. Resmi satış adreslerinden yapacağınız başvuruların ardından Passolig Kartınız doğrudan adresinize teslim edilmektedir. Öte yandan kart siparişinin verilmesinin ardından kartın gelmesini beklemeden maçlara giriş yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden maç biletini Passolig Kart aracılığıyla satın alarak maç günü tek kullanımlık kartlar ile maça Passolig Kartınız gelmeden girmeniz mümkündür.

Diğer konumuz 2020 hemşire maaşları ile ilgili bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Passalig Karta Nasıl Başvurulur?

Passolig başvurusu için üç farklı yöntem izleyebilirsiniz. Bunun için ister stadyum gişeleri ister resmi web sayfası isterseniz de mobil uygulama üzerinden başvuru yapılabilir. Elektronik ortam üzerinden başvuru yapacak kişiler için başvuru formu sunulmaktadır. Başvuru formunun doldurulmasının ardından:

 • SMS onay kodu yazılır,
 • Kart talebi oluşturulur,
 • Adres ve kişisel bilgiler eklenir,
 • Başvuru onaylanır.

İnternet üzerinden başvuru formunu doldurduktan sonra kartınız formda yer alan adresinize kargo ile gönderilecektir. Başvurunun başarılı bir şekilde tamamlanması ve ilerleyen dönemde karta ilişkin herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm bilgilerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde girildiğinden emin olunuz.

Passolig Kart Nerelerde Kullanılır?

Passolig bilet al seçeneklerinin yanı sıra daha birçok farklı alanda kullanımı mevcuttur. Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart olarak üç farklı şekilde kullanımı mümkün olan Passolig Kart ile Türkiye’nin birçok farklı noktasında, anlaşmalı iş yerleri üzerinden avantajlı alışveriş imkânlarından yararlanabilirsiniz. Passolig Kartın kullanıldığı başlıca alanlar:

 • Maç girişleri,
 • Yurt içi – yurt dışı alışverişler,
 • Anlaşmalı şehir içi toplu taşımada,
 • Nakit ihtiyaçlarında vb.

Olarak sınıflandırılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olması nedeniyle günümüzde Passolig kullanıcılarının sayısı da bir hayli fazladır. Kişiye özel fırsatlar ve kampanyalar sayesinde her alanda avantajlı bir alışveriş deneyimi sunulur. Öte yandan birçok farklı özelliği tek kartta birleştirmesi de Passolig kullanıcılarının en beğendiği özellikler arasında yer almaktadır. 2020 Passolig almak için internet veya stadyum girişlerinden başvuru yapmanız mümkündür.

Passolig Kart Ücreti Ne Kadar?

Passolig fiyatı ülkemizde 6222 sayılı kanun kapsamında yer alan hükümlerce uygulanmaya başlayan E – Bilet sistemine ilişkin koşullara göre düzenlenmiştir. Buna göre Passolig Kart üzerinden yıllık olarak E – Bilet Yıllık Kullanım Bedeli tahsil edilmektedir. Yıllık kullanım bedeli kulüpler bazında değişiklik göstermektedir. Şuan için Passolig kartın yıllık ücretleri:

 • 27,36 TL
 • 27,50 TL
 • 36 TL
 • 40,50 TL
 • 45 TL
 • 48 TL
 • 48,50 TL

Olmak üzere 7 farklı oranda belirlenmiştir. Yılda sadece bir defa tahsil edilen kart ücreti, her yıl E – Bilet kullanım süresinin uzatılması ile alınmaktadır. Yenileme işleminin yapılmaması halinde Passolig Kart ile işlem yapılması mümkün değildir. Söz konusu yıllık kart ücretleri kulüp bazında farklılık göstermektedir.

Passolig Kartın Avantajları Nelerdir?

Passolig kart avantajları arasında en önemlisi stadyumda maçlara giriş için taraftarların uzun süre kuyruk beklememesi ve çok daha seri biçimde statlara girmeleri olmuştur. Bunun yanı sırada ayrıca taraftarlar için katma değerli hizmet sağlanması için kartlar tasarlanmıştır. Buna göre ülkemizde uzun süredir kullanımı giderek artan ve geniş bir kullanım alanına sahip olmaya başlayan Passolig Kartın sağladığı en büyük avantajlar:

 • Stadyuma hızlı ve güvenli giriş,
 • Elektronik ortam üzerinden maç bileti kısa süre içinde alınabilir,
 • Yurt içi ve yurt dışında alışveriş imkanı sağlar,
 • Kişiye özel farklı sektörlerde indirim ve promosyon imkanı sağlar,
 • Kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kart olarak kullanılabilir,
 • Her harcama ile kulübe katkı sağlanır.

Passolig E –Bilet Ödemesi Mobilden Yapılabilir Mi?

Passolig e – bilet ödemesi, bilet başvuru ücreti ve e – bilet kullanım süresi yenileme ücretlerinin ödeme işlemleri tüm operatörler üzerinden mobil olarak gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar için her alanda yenilik sağlayan ve kolay ödeme yöntemi ile oturduğunuz yerden maç bileti dahil olmak üzere tüm alışverişlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan Passolig kart, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom üzerinden mobil ödeme yapma imkanı tanımaktadır.

Passolig Yıllık Kullanım Süresi Nasıl Uzatılır?

Passolig yıllık kullanım süresi uzatma işlemleri için Passolig Kart veya mevcut diğer banka kredi kartınız ile işlem yapmanız mümkündür. Kart süresinin uzatılması için ayrıca mobil veya web sayfası üzerinden elektronik ortamdan işlem yapılabilir. E – bilet yıllık kullanım süresi uzatma işlemlerinde uygulanana ücretler; Beşiktaş, Galatasaray, TFF logolu ve logosuz kartlar için 48,50 TL, Fenerbahçe için 48 TL, Trabzonspor için 40,50 TL ve Bursaspor için 36 TL olarak belirlenmiştir. 2020 Passolig almak için söz konusu yıllık kart ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Yılda bir defa talep edilen bu ücretlerin dışında maçlar için ayrıca maç bilet fiyatını ödemeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER