Tim Draper: Corona Virüs Salgınının Ardından Kazanan Bitcoin Olacak

Milyarder yatırımcı Tim Draper’a göre, Corona virüs salgının ardından alnının akıyla çıkacak tek isim Bitcoin olacak.

Tim Draper: Corona Virüs Salgınının Ardından Kazanan Bitcoin Olacak

COVID-19, diğer her sektörde olduğu gibi finans sisteminde de değişime sebep oldu. Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para sistemi de bu değişimden etkilendi. Fakat buna rağmen ünlü yatırımcı Tim Draper’ın Bitcoin’e olan inancı tam. Draper’a göre, Corona virüsü salgını tamamen bittiğinde, bu zorlu süreçten alnının akıyla çıkanlar bankalar ya da hükümetler değil, Bitcoin olacak. Draper; asıl kazanç sağlayanın kim olduğunu zamanla göreceğimizi belirtiyor.

Bitcoin’in 250.000 dolar olacağını iddia etmişti

Salgının başladığı ilk zamanlarda güçlü bir duruş sergileyen ve yükselmeye devam eden Bitcoin, yatırımcılar için “güvenli liman” hissi uyandırıyor olsa da bu durum fazla uzun sürmedi. Mart ayının gelişiyle kripto para sisteminde sert rüzgarlar esti. Özellikle 12 Mart'ta tabiri caizse dibi gören Bitcoin, birkaç saatte %33 değer kaybederek yatırımcılarının “güvenli liman” umutlarını boşa çıkardı.

Şu dönemde 5.300$ civarında seyreden Bitcoin ile ilgili analistler temkinli açıklamalar yapmayı tercih ediyorlar. Draper ise, Bitcoin fiyatının, önümüzdeki 4 yıl içerisinde 250.000$'a kadar yükseleceğini iddia eden bir isim. Coin360 Markets'in verilerinde belirtildiğine göre Bitcoin'in an itibarıyla fiyatı 5.300$'a yakın seyrediyor.Bu yüzden iddia edilen durumun gerçekleşme olasılığı çok düşük. Ancak bir yandan da unutulmaması gerekiyor ki, kendisi 2017 yılında Bitcoin’in katlanıp artacağını doğru tahmin etmişti. Tesla,SpaceX, Skype gibi şirketlere yaptığı yatırımlarıyla ve doğru öngörüleriyle tanınan Draper, 16 Mart tarihinde 415 Stories kanalına verdiği röportajında, ​​Bitcoin'in sigorta sektörünü nasıl köten uca değiştireceğini anlattı. Draper bu süreçte; Blockchain, Bitcoin ve akıllı sözleşme teknolojileri ile birlikte, sahtekarlıkları tespit edebilen yapay zeka destekli bir sigorta şirketi kurulabileceğinden örnek verdi. Bitcoin ile birlikte birçok projenin geliştirilebileceğini, tek yapılması gerekenin teknolojiyi doğru şekilde kullanmak olduğunu belirtti. Milyarder yatırımcı ayrıca, 14 Mart tarihinde yazdığı bir tweet ile dünya hükümetlerine etkili bir mesaj gönderdi. Hükümetlerin Corona virüsü salgını karşısında aldıkları tedbirleri eleştiren Draper, korkunun virüsten daha kötü bir şey olduğunu ve işletmelerin kapatılması halinde virüsün değil, çöken ekonominin insanları öldüreceğini belirtti.

Ses getiren Bitcoin iddiaları

Bitcoin’in yükseleceğini iddia eden bir diğer isim; Bitcoin'in cüzdan uygulaması olan Ballet'in CEO'su Bobby Lee. Bobby Lee'ye göre, 2028 yılında Bitcoin 500.000$'a ulaşabilecek. Ünlü sunucu Max Keiser'ın iddiasına göre ise, Bitcoin 400.000 $'a ulaşacak.17 Şubat tarihinde yayımlanan Infowars’ta gördüğümüz Keiser, sunucu Alex Jones'a 100.000$'lık eski tahmininin artık çok çekimser olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER