Okex Borsası Türkiye'ye dair planlarını açıkladı

OKEx Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai, Türkiye'deki kripto para piyasasına ilgi duyduklarını açıkladı. Lai'in Türkiye ile ilgili açıklamaları haberimizde..

Okex Borsası Türkiye'ye dair planlarını açıkladı

Gelir elde etmek için Bitcoin ve dijital paranın yeni ve ideal bir yol sunduğunu söyleyen OKEx Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai, Türkiye'deki dijital para piyasasına ilgi duyduklarını söyledi. Bitcoin'in (BTC) keşfinin ardından dijital para piyasası birçok yeni gelişmeye şahit oldu. Ethereum ile birlikte blockchain'in yükselişi, akabinde gelen DeFi projeleri derken, blockchain altyapılı bir ekonomi tasavvur etmek artık uç bir düşünce değil.

Blockchain Economy 2020 buluşmasında OKEX standında bir demeç veren Lennix Lai de blockchain devriminin bir sonraki basamağında merkez bankalarının sistemin içine gireceğini düşünüyor. Hızla artan kripto para yatırımcıları başlı başına yeni bir ekosistem oluşturduğunu belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti.

"Öncelikle işin içine yasal düzenleyiciler ve merkez bankaları katılacak. Dijital para ekosistemi kendi merkeziyetsiz uygulamalarını ve DeFi projelerini geliştirecek. Mevcut dünyadaki dijital para kullanıcılarını milyonlarla ölçüyoruz. Merkez bankaları stablecoin çıkardığında ise bu sayı milyarlara erişecek." dedi.

okex borsası ile ilgili görsel sonucu

Yeni Blockchain nasıl olmalı?

Blockchain'in yeni versiyonu tasarlarken, dış etkilere kapalı olması, ölçeklenebilirliği ve herkese açık olması gibi bugün yarar sağlayan yönlerin muhafaza edilmesi gerektiğini söyleyen Lai, güvenlik ve merkeziyetsizlik ile alakalı olark teknik zorlukların da düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

"Tüm bu düzenlemeleri yaparken artık devletleri ve yasal düzenleyicileri deişin içine katmak gerekiyor. Blockchain üzerinde yapılan işlemleri deneytleyecek üst bir mekanizma olmalı. Bu yüzden biz, OKChain üzerinde kurduğumuz merkeziyetsiz ekosistemde devletlerin ve regülatörlerin de birer paydaş olmasını istiyoruz."

okex türkiye ile ilgili görsel sonucu

OKEx Türkiye planları

Konuşmanın sonunda Lennix Lai'ye OKEX Türkiye düşüncelerini sorduk. Dijital varlık platformu şu an Türkiye'de bir ofise sahip değil. Ancak Türkiye'deki dijital para dostu ekosistem ve devletin yeni oyunculara olan tanıması, OKEx'i de cezbediyor.

"Türkiye piyasasında nasıl daha iyi hizmet verebileceğimizi net bir şekilde anlamak için yerel iş ortaklarıyla birlikte çalışmayı düşünüyoruz. OKEX'in teknolojisi, likiditesi ve finansal argumanları Türkiye'de ki yatırımcıya nasıl fayda sağlayacak? Bu soruya cevap vermek için Türkiye'nin kripto ekosistemiyle ortaklıklar kuruyoruz. Evet, işler sürekli istediğimiz seviyede olmuyor lakin bu büyüklükteki bir piyasada her gün trilyonlarca dolar hacminde işlem görülüyor. Mevcut finansal sistemin gayet güçlü olduğu gözleniyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER