Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kredi Kartı Alma Şartları Nedir ?

Kredi kartı almanın temel şartları aşağıdaki şekildedir .

Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kredi Kartı Alma Şartları Nedir ?

Kredi kartı almanın temel şartları aşağıdaki şekildedir .

18 yaşını doldurmuş olmak. Kredi kartına başvuracak kişi 18 yaşında değilse ebeveynlerin kredi kartı sözleşmesini imzalaması.
Kredi notunun belirli bir seviyenin üzerinde olması.
Belirli bir gelire sahip olmak. Belirli bir geliri olmayan kişiler, bankanın insiyatifi doğrultusunda kredi kartı alabilirler.
Kredi Kartı Almak için kaç yaşında olmalıyım ?

Türkiye'den 455 Bin Kredi Kartı Bilgisi Çalındı | Pazarlamasyon

‘’ Kredi kartı alabilmek için kaç yaşında olmalıyım ? ‘’

sorusu  kredi kartı başvurusu yapmak isteyen gençlerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Kredi kartı sahibi olabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekiyor . Kredi kartı başvurusunun en önemli ve ilk şartı olan ‘18’  yaş sınırı şartını karşılamayan bireyler ise yapacakları kredi kartı başvuru sözleşmesini ebeveynlerinin imzalaması şartıyla kredi kartı alabilirler. Bilinçli bir şekilde kredi kartı nasıl kullanılır ? sorusu da gençlerin en çok araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgileri bir başka bilgilendirme makalemizde anlattık . Okumak için tıklayınız (  Kredi kartı nasıl kullanılır link verilecek )

Günümüzde tüm bankaların istemekte olduğu şartlardan bir taneside belgelenebilir bir gelirinizin olmasıdır. Yani kredi kartı alabilmek için gelir beyanı yapmanız gerekmektedir. Eğer yüksek limitli bir kredi kartına ihtiyacınız var ise bu limiti karşılayabilecek bir beyan yapılması önemli bir durumdur. Başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi ve işlemleri daha hızlandırabilmek için gelir belgeniz ile birlikte kredi kartı başvurusu yapacağınız bankaya müracaat etmeniz gerekiyor.

Kredi Notum Kaç Olmalı
Tüm bankaların kullandığı ve kredi kartı başvuru sonucunda esas aldıkları ‘kredi not’u puanlamasıdır . Kredi kartı alabilmeniz için kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Her banka kredi notuna göre kendi içerisinde bazı sınıflandırmalar yapıyorlar. Az Riskli  , Çok riskli vebenzeri şekilde isimlendirebileceğimiz bu sınıflandırmalar bankalar için önemli bir konudur. Puanınız  1 ile 699 arasında ise çok riskli sınıfında yer alıyorsunuz  ve bu sınıftaki kişiler teminatlı kredi kartına başvurabilir. Puanınız 700’den yüksek ise , gelir düzeyinize  ve çalışma durumunuza bakılarak kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Puanınız 1900’e ne kadar yakın olursa başvurunuzun onaylanma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır.

Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 Anında Onaylı • Banka Blog

Kredi Kartı Almak İçin Sigorta Şartı Aranıyor mu ?
Kredi kartı alabilmek için sigorta şartı , yürürlükte bununla ilgili birçok konu mevcuttur. Yönetmeliğe göre SGK güvencesinde olmayan ve kayıtlı bir geliri olmayan bireylere en fazla 1000 TL limitli olarak kredi kartı verilebilmektedir. SGK’sı olmayan ancak kira vebenzeri gibi sabit geliri olanlar için süreç farklılık göstermektedir.

Bir Kişi Kaç Kredi Kartına Sahip Olabilir? 
Kredi kartı sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Bireylere genellikle birden fazla kart sahibi olmaları önerilmektedir. Acil durumlarda birden fazla kredi kartınızın olması bazen iyi olabiliyor. Bankaların bu yönde çalışmaları bulunmakta olup yedek kart olarak çıkaracağınız kartı 180 gün kullanmadığınız takdirde aidat vermeden kapatabiliyorsunuz .

Kredi Kartı Limit Hesaplama
Kredi kartı limitini hesaplamak oldukça kolaydır . Bankalar kredi kartınızın limitini belirlerken ilk etapta  , belgeli olarak beyan ettiğiniz gelirinize bakmaktadır. Geliriniz artıkça kredi kartı limitinizde artar. Kredi kartı limitiniz ilk yılda gelirinizin maksimum iki katı olabilir. İlerleyen zamanlarda da bu miktar dört kata çıkar.

Kredi Kartı Yıllık Ücret Hesaplaması
Kredi kartı yıllık ücretleri bankadan bankaya hatta karttan kartta çeşitli değişiklikler gösterir. Öğrenci iseniz sizin kartınızda bu oranlar  daha düşüktür. Hatta bankalar  aidatsız kredi kartı seçenekleri de sunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER