Kığılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kığılı AVM'lere Kira Ödemeyi Reddetti

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, kira konusunda AVM’ler ile istişarelerin devam ettiğini ifade ederek “Şunu herkes bilmeli ki kapalı kaldığımız sürece hiç kimseye 1 TL bile kira vermeyeceğiz” dedi.

Kığılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kığılı AVM'lere Kira Ödemeyi Reddetti

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, kira konusunda AVM’ler ile istişarelerin devam ettiğini ifade ederek “Şunu herkes bilmeli ki kapalı kaldığımız sürece hiç kimseye 1 TL bile kira vermeyeceğiz” dedi.

Türkiye’nin en bilinen giyim markalarından biri olan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bloomberg HT’de katıldığı programda, koronavirüs salgını nedeniyle çok tartışılan AVM kiralarına dair ilginç açıklamalar yaptı.

1 Lira Dahi Kira Ödemeyiz

Kiğılı yaptığı açıklamada cade ve AVM’lerde ki mülk sahiplerinin kira istemesinin anlaşılır bir yanı olsa da, iş yerlerinin kapalı bulunduğu süre zaafında kendilerinden kira talep etmelerinin hakkaniyete sığmadığını ifade etti. Kira ödeme mevzusunda temasın sürdüğünü belirten Kiğılı,

”Cadde mağazalarımızda çok büyük sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorum. Alışveriş Merkezi sahipleri de daha çok Avrupa’da ki fonlardan oluşmakta. Alışveriş Merkezi sahipleri ile yaptığımız görüşmede bize “Avrupa’da ki mağazalar kapalı olsa dahi kira alıyoruz” tarzında konuşuyorlar. Ama şunu herkesin bilmesini isterim ki kapalı kaldığımız süre içeresinde kimseye verecek kira olarak 1 lira dahi vermeyiz. Biz uzun yıllardır onları sırtımızda taşıyoruz.

Yıllardır kiramızı düzenli bir biçimde ödemişiz. Ödeme konusunda da bir sorunumuzda. Eee..’Dükkan kapanmış, ben kiramı isterim.’ Bu işte sıkıntı çıkacak. Ama eninde sonunda onların akılları da başına gelecek’ dedi.

İşten Çıkarma Şu An Söz konusu Değil

Bütün giyim mağazalarının 15 Mart’tan beri hizmet vermediğini belirten Kiğılı, şimdiye dek çalışanların işten çıkarılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Biz Marketçi Değiliz!

Koronavirüs salgınından sonra Kiğilı markasının internet sitesinden market ürünleri satması internette ve özellikle de sosyal medya da çok tartışılmıştı.

Yaptığı açıklamada bu konudan da söz eden Abdullah Kiğılı, online market ürünleri satmalarının sosyal sorumluluk gereği olduğunu belirtti. İnsanların ürünlere ulaşmakta zorluk çektiklerini gördükleri için, kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satmaya başladıklarını belirten Kiğılı sözlerini şöyle sürdürdü;

”Bir sosyal sorumluluk projesi olarak bu konuyu ele aldık ve bu anlayışla müşterilerimize hizmet sunmak istedik. Bütün amacımız bundan ibaretti. Ama işler beklediğimizde fazla ilgi gördü ve giderek büyüyor. Hem zeytinyağı, hem bakliyat, hem hijyen ve temizlik malzemesi sınıfından bir çok şirket ‘ bizim mallarımızı da koy’ diye taleplerle geliyor. Ama biz marketçi değiliz.” dedi.

YORUM EKLE