Emekliye en uygun ev kredisi veren bankalar

Emeklilerin de ev sahibi olabilmesi için, birçok banka emeklilere emekli maaşı karşılığında konut kredisi vermektedir.

Emekliye en uygun ev kredisi veren bankalar

Emeklilerin de ev sahibi olabilmesi için, birçok banka emeklilere emekli maaşı karşılığında konut kredisi vermektedir. Gelir belgesini ve nüfus cüzdanını getirerek TC vatandaşı olmasa bile bütün insanlara bankalar konut kredisi için para desteği sağlamaktadır.

Emekli Maaşına Konut Kredisi

Emekli maaşının çok fazla üstünde kredi ister ise emeklinin mal varlığı göz önüne alınır. Adına kayıtlı arsa, ev, araba var ise onlar ipotek altına alınır.

Emeklilere Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmamış pek çok emeklinin en büyük hayali ev almaktır ve çocuklarına, torunlarına bir şeyler bırakmaktır. Emekli maaşı ile ev almak zor olduğu için emeklilerimiz kredi çekmek zorunda kalmaktadır.  Şuan emeklilik yaşı 65 olduğunu göre yeni nesil emekli olmadan ev almak zorunda kalacak. Bir çok banka emeklilere özel kredi imkanları sunmaktadır. Emeklilere masrafsız konut kredisi veren bankalar ve ya düşük faizli kredi veren bankalar ya da faizsiz kredi veren bankalardır. Bunlardan birisi Denizbank'tır. Emekli maaşını Denizbank'tan alan emekliler, özel konut kredisi sağlanmaktadır. Denizbank da faiz oranları:

- 24 aylık kredi kullanılırsa %0,89

- 60 aylık kredi kullanılırsa %0,95

-120 aylık kredi kullanılırsa %1,12 olarak değişmektedir.

Düzenli gelirleri olan emeklilere bankaların çoğu kredi vermektedir. Bankalar da emeklilere gerekli güzelliği yapmaktadır. Uzun vadeli kredi de düşündürecek olan şey yaş'tır. Her banka emeklilere kredi vermeyebilir. Emeklilere kredi veriyor olan bazı bankaları sıralayalım:

-Denizbank

-Halkbank

-Ziraat Bankası

-Türkiye İş Bankası

-Akbank

-Türk Ekonomi Bankası

-ING Bankası

-Garanti Bankası

-QNB FİNANSBANK

Bankaları emeklilerimize kredi vermektedir.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Kredi başvurusu için belli belgeler gerekir. Bu gerekli olan belgeleri topladıktan sonra kredi başvurusu yapılabilir. Örneğin Denizbank için gerekli olanları belgelere bakınız. Öncelikle emekli maaşınızı Denizbank'tan almanız gerekmektedir. Başvuru için gerekli olan belgeler:

-Kredi başvuru formu

-Nüfus cüzdanı (kimlik kartı)

-Aylık alınan maaşı gösteren gelir belgesi

-Alınacak olan eve ait Tapu Belgesi ile bankalara müracaat ederek emekliye verilen uygun konut kredisinden faydalanabilmektedir. Faiz oranları tüm bankalarda eşit olarak değildir. O konuda bilgileri bankalara gidip hepsi ile farklı farklı görüşerek öğrenebilirsiniz. Sizin için en uygun hangisi oluyorsa seçebilirsiniz.

YORUM EKLE