Corona Virüs Nedeniyle E-ticarette Satışı Artan ve Düşen Ürünler

Corona virüs salgını internet üzerinden alınan ve satılan ürünlerde de büyük dalgalanmalar ve değişiklikler yarattı.

Corona Virüs Nedeniyle E-ticarette Satışı Artan ve Düşen Ürünler

Hayatımızın sosyal, kültürel, aile ve iş gibi bir çok alanını aktif olarak etkileyerek adeta hayatımıza gölge düşüren Corona virüs salgını internet üzerinden alınan ve satılan ürünlerde de büyük dalgalanmalar ve değişiklikler yarattı.

Satışı Artan Ürünler

 

Tek Kullanımlık Eldiven

Satışı en çok artan ürünler listesinde olan Tek Kullanımlık Eldivenler %670 satış artışıyla listede bir numara olarak yerini aldı. Üstelik satışı yapılan bu eldivenlerin %40’ı Corona virüs salgınına karşı herhangi bir koruma sağlamayan kötü ve kalitesiz eldivenler.

Ekmek Yapma Makinesi

Listede ikinci sıradaki ürün ise Ekmek Yapma Makineleri. Bir çok insan evlerinde ve buzdolaplarında ekmek stoğu tutmak için marketlerdeki ekmek stoklarını bitirdiğinden dolayı, özellikle Avrupa ve Amerika’da Corona virüs salgınının çok uzun sürebileceğini düşünen insanlar, gerektiğinde kendileri ekmek üretebilmek için Ekmek Yapma Makineleri satın almaya başladılar. Ekmek Yapma Makineleri ise %652 satış artışıyla listede iki numara olarak yerini aldı.

İlaç ve Eczane

Listeyi üçüncü sırada İlaç ve Eczane ürünleri devam ettiriyor. Öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı, ateş, ve doğal grip çareleri e-ticaret satışları %535 seviyesinde arttı. Haplar, şuruplar, burun sprayleri, öksürük bastırıcılar, boğaz pastilleri, ateş düşürücüler ve çeşitli vitaminlerin satışı Corona virüs salgını sebebiyle rekor seviyelerde. Eczaneler bir çok ürün için tedarik konusunda sıkıntı yaşamaktalar.

Çorba

Listenin dördüncü sırasında Çorbalar var. Hem cam kavanozlarda satılan, hemde poşetlerde satılan Kelle paça, işkembe, tavuk çorbası, mercimek çorbası, ezogelin çorbası, domates çorbası ve daha nice çeşi çorbalarla birlikte, son senelerde yeni çıkan envai çeşit çorba çeşnilerininde satışı %397 seviyelerinde artış gösterdi.

Kurutulmuş Bakliyat ve Pirinç

Listeyi beşinci sıra ile devam ettiren Kurulmuş Bakliyatlar ve Pirinçlerin internet üzerindeki satış aktivitelerinde %386 artış mevcut. Özellikle bu kategoride insanların çok çeşitli miktarlarda stok yaptıkları gözlemleniyor.

Satışı Düşen Ürünler

E-ticaret mağazalarında bir çok ürünün satışı arttığı gibi, bir çok ürününde satışı düştü. Özellikle bagaj, bavul, çeşitli çantalar, kamera ürünleri, mayo ve yüzücü ekipmanları, atletik ayakkabılar, spor salonu çantaları, sırt çantaları, dalgıç ekipmanları listede satışı düşen ürünlerin yüzlercesinin başında yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER