Coinbase: Defi Entegrasyonu Başarıyla Gerçekleşti

Coinbase, Defi protokollerini kullanmak isteyen müşterileri için gerekli olan entegrasyonları tamamladığı açıkladı. Ünlü kripto para borsasının yaptığı açıklamaların devamı haberimizde..

Coinbase: Defi Entegrasyonu Başarıyla Gerçekleşti

ABD merkezli meşhur kripto para borsası Coinbase, merkesiyetsiz finans ( Defi ) protokolleri için cüzdan uygulamasında entegrasyon gerçekleştirdiğini açıkladı. 28 Mart tarihinde yapılan bildiride Coinbase Wallet, müşterilerinin Defi platformları ve dYdX aracılığı ile kripto para ticareti yapabilmelerine olanak sağladı. DeFi uygulamaları Coinbase Wallet’ın yerleşik merkezi olmayan uygulama tarayıcısıyla zaten var olsa da borsa entegrasyonun DeFi protokollerini kullanmak isteyen müşterileri için çok daha rahat bir kullanım sağlayacağı belirtildi.

Son gelişme ile bu hafta apple'ın IOS işletim sisteminde kullanılmaya başlayacağı ve Android tabanlı cihazlarda ise kısa bir süre içinde hizmet verilmeye başlanacağı belirtildi.

DeFi Nedir?

Compound, DeFive dYdX desteği

Coinbase Wallet, bir dizi Ethereum tabanlı tokenların yanı sıra Ethereum (ETH) için kredilendirmeyede ayardımcı olavcak. Hem Compound hem de dYdX, Ethereum üzerine inşa edilen algoritmik olarak yönlendirilen sistematik borç verme platformlarını barındırıyor; dYdX ise kullanıcılarına marj ticareti olanakları sağlıyor. Borç verme faiz oranları sabit bir seviye izlemediğinde, Compound ve dYdX'in yıllık getirileri, Coinbase’in bildirdiği rakamlara göre yüzde 0,03 ile yüzde 4,17 arasında değişiklik gösteriyor. Aşağı yukarı 79 milyon dolar büyüklüğünde ki fon, haber yayına hazırlanırken Compound üzerinde işleme alınmış olduğu gözlendi. DYdX’in akıllı sözleşmeleri ise şu anda 20 milyon doların üzerinde bir fonu yönettiği ise bilenenler arasında yer alıyor. Şirketin entegrasyon konusundaki olumlu düşüncelerine rağmen Coinbase, kullanıcıları “DeFi borç verme uygulamalarının nispeten yeni ve riskli olduğunu” belirterek doğabilecek zararlara karşı dikkatli olunması gerektiğini söylüyorlar..


“DeFi uygulamaları, blockchain üzerinde çalışan programlardır ve herhangi bir bilgisayar kodu gibi, para kaybetmenize neden olabilecek hatalara sahip olabilirler. İade garanti edilmez ve mevduatlarınız sigortalanmaz.”


ZenGo, Dapp güvenlik konusunda uyarıyor

Libra'ya Bir Destek de ZenGo'dan Geldi › CoinTürk

23 Mart tarihinde kripto para şirketi ZenGo, merkezi olmayan uygulamaların (Dapp) akıllı kontratları ile kripto para ticareti yapanların cüzdanları arasındaki etkileşimde büyük bir güvenlik zaafiyeti olduğunu belirten bir rapor paylaştı. İlgili taporda, kullanıcı cüzdanı ile yapılan bir işlem için akıllı sözleşme izni verildiği an, Dapp'a ilgili cüzdanın içinde bulunan tüm tokenleri kontrol etme yetkisi verildiğini iddia etti..
ZenGo yaptığı açıklamada ayrıca yetkilendirmenin süresiz olduğunu, yani Dapp kullanımını sonra erdiren kullanıcıların bile savunmasız bir durumda olduğunu vurguluyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER