Bitcoin'in %80 lik mucizevi dönüşü yatırımcısını sevindirdi

Son bir haftada Bitcoin fiyatında yaşanan %80'lik fiyat artışı yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Uzmanlar Bitcoin fiyatının 7.000 doları geçebileceğinden bahsetti. İşte detaylar..

Bitcoin'in %80 lik mucizevi dönüşü yatırımcısını sevindirdi

En yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) hali hazırda devam eden Coronavirüs pandemisini kazanca çeviriyor. Bitcoin fiyatı sadece yedi gün içinde yüzde 80 değer arttı. Salgının standart pazarlar üzerindeki etkileri arttıkça, Bitcoin fiyatı düşüş eğilimini durdurarak yukarıya doğru tırmanmaya başladı.

Coin360 Markets tarafından yapılan analize göre, BTC/USD paritesinin 20 Mart tarihi itibarıyla bir günlük kazançları yüzde 20’yi geçerek 6.650 dolara yükseldi. 7 gün önce ki 3.700 dolarlık en düşük seviyesine kıyasla parite, yüzde 79,5 değer kazandı.

Bitcoin price 7-day chart

Bitcoin’in Covid-19'a verdiği tepkinin akıbeti tam olarak anlaşılamazken, uzmanlar sağlık krizinin geleneksel piyasalar üzerinde yıkıcı etkiye sahip olacağını düşünüyorlar. Dijital para birimi kaybettiklerini geri kazandıkça, yatırımcıları arasındaki dayanışma da arttı. Global Macro Investor Kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, perşembe günü yaptığı söyleşide, “Bitcoin ile alakalı olarak ne kadar iyimser olduğumu anlatmaya kelimeler yetmez” ifadelerini kullandı.

Şu anda tüm sistemi kaybetme riskiyle karşı karşıyayız. Kurtarmanın bir yolunu bulacaklarını biliyorum ama tüm güven kaybedilmiş durumda.

Pal'a göre, piyasanın önemli oyuncuları bu güven eksikliğinden korunacağını ifade eklerken Bitcoin’cilere kıyasla az da olsa daha fazla potansiyel barındırdıklarını sözlerine ekledi.bitcoin fiyat analizi ile ilgili görsel sonucu

2 trilyon dolar kurumsal borç bir “felaket”

Eski Bakkt CEO’su ve şu anda ABD senatörü olan Kelly Loeffler’in ocak ayında Covid-19 pandemisi ile alakalı olarak halka kapalı brifingin akabinde 3,1 milyon dolarlık hisse sattığı açıklandı. Burada ki asıl önemli nokta ise piyasaların benzeri görülmemiş teşvik paketlerine rağmen çok az tepki veriyor olmaları ifadelerini kullandı.

Avustralya fon yöneticisi Jamieson Coote Bonds’un kurucu ortağı Angus Coote, cuma günü yaptığı söyleşide şu ifadeleri kullandı, “Bunlar gerçekten sıradışı zamanlar ve kişinin aklını başına toplaması gerektiğini düşündürüyor” dedi. 25 senedir bu sektörün içindeyim ve şu anda karşımıza çıkan GFC'yi [küresel mali kriz] çocuk oyuncağına çevirmiş durumda. Covid-19 pandemisi sebebiyle, özellikle şirket borçlarına yoğunlaşan teşvik paketlerinde 2 trilyon dolarlık borç ötelendi ya da silindi. Coote bu durumu “Bu bir felaket” sözleriyle değerlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 20:26
YORUM EKLE