Yetişkinlerin Başarısız Olduğu İlkokul Testi

Yetişkinlerin Başarısız Olduğu İlkokul Testi

Bazı testler bilgi düzeyi, genel kültür ya da farklı konularda karşınıza çıkabiliyor. Oldukça keyifli kendinizi sınayabileceğiniz testler ile geçmişe doğru hafıza yolculuğu yapabilirsiniz. 6 sorudan oluşan bu test için ilkokul döneminize dönmeniz gerekebilir.

Genel kültür alanında bilgi yarışması olan bu test ile kendinizi geliştirecek, unuttuğunuz bilgileri açığa çıkaracaksınız. İlkokul sıralarında çoğu zaman sıkıldığınız ve bu bilgi ne işe yarayacak dediğiniz zamanlar elbette olmuştur. İşte o gün ve bilgilerinizi kullanma vakti geldi. Genel kültür soruları hayata dair her konuyu içerebilir. Mesela aracınızla gittiğiniz mesafeye kadar ilginç sorularla karşılaşabilirsiniz.

Test Başlangıç Soru İçerikleri

Test kolay bir soruyla başlıyor. İlk soruda hangi gezegende yaşadığını biliyor olman gerekir. Çıkan seçeneklerde Dünya, Mars ve Merkür var. Gelecekte bu soruya farklı bir gezegen cevabı verilse de şu an için gezegenimizin ne olduğunu bildiğinizi düşünüyoruz. İkinci soruda ise en küçük asal sayı soruluyor. Asal sayıların sadece 1 ve sayının kendisine bölünebildiği 1’den büyük olan tam sayı kuralını hatırlamanız işe yarayacaktır. Aslında bu bilgi lise, üniversite ve hatta yaptığınız işe kadar faydalı olan bir matematik bilgisidir. Çünkü matematik hayatın ta kendisidir.

 

Sorular Zorlaşıyor

Test üçüncü sorudan itibaren hafızaları zorluyor. Ekinoksun ne olduğunu hatırlamak için biraz geçmişe gitmeniz gerekebilir. Bunun için biraz hafızanızı zorlamanız yeterli olacaktır. Dördüncü soru ise yaşamsal sıvımız olan su ile ilgili. Formülleri öğrenmeye ilkokul sırada başladığınızı hatırlamanız size yardımcı olacaktır. Atomu parçalamak kadar zor bir soru olmasa gerek.

Yetişkinlerin Geçemediği Son 2 Soru

Yetişkinlerin geçemediği sorulardan beşincisi tıp bilgisi ile ilgili. Aslında fen bilgisi dersinde öğretilmiş olması gerekir. İşte o soru sağlıklı insanların vücudunda kaç kemik olması gerektiğiyle ilgilidir. Biraz bilinçaltınıza inmeniz bu soruyu çözmenizi sağlayacaktır. Son soru ağır oranda matematik, fizik ve trafik bilgisi içerir. Mesela hiç 90 kmh yaparak 45 kilometrelik bir mesafeyi ne kadarlık sürede gidebileceğinizi hesapladınız mı? İşte soruya bakarsanız bu oldukça kafa karıştırıcı. Genellikle 2 saat olarak cevap verenler maalesef bu soruda yarışmayı kaybediyor.

YORUM EKLE