Tiktok Koronavirüsle mücadele için bağış yaptı

Günümüzde oldukça popüler olan video platformlarından bir tanesi olan TikTok yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında bağışta bulunduğunu açıkladı. İşte haberin detayları

Tiktok Koronavirüsle mücadele için bağış yaptı

Günümüzde oldukça popüler olan video platformlarından birtanesi olan TikTok yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında bağışta bulunduğunu açıkladı. TikTok Platformu yapmış olduğu duyuruda Dünya Sağlık Örgütü’ne 10 milyon dolar bağış yaptı . İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde meydana gelen ve hızla tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran yeni tip koronavirüs yayılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda devletler salgını önlemek için çeşitli adımlar atmaktadır , bunun yanı sıra bu mücadeleye şirketlerden de destek gelmeye devam ediyor. Koronavirüsün yayılmasını engellemek için ofislerinde çalışmaları durduran ve virüs nedeniyle ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan birçok şirket bu durumlarına rağmen bağış yapmaya devam ediyor.

Covid-19 ile mücadeleye destek vermek için maddi bağış yapan şirketler listesine bugün bir yenisi daha eklendi. ByteDance'in ünlü markalarından bir tanesi olan TikTok, yaptığı bildiride Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Mücadele Fonu’na katlıda bulunduğunu açıkladı.

tiktok koronavirüs

TikTok platformundan 10 milyon dolarlık bağış

TikTok video platformu tarafından yapılan bir duyuruda şirketin koronavirüsle mücadele için Dünya Sağlık Örgütü’ne 10 milyon dolar bağış yaptığını bildirdi. TikTok’ta diğer şirketler gibi Dünya Sağlık Örgütü’nün virüsle mücadele eden sağlık ekiplerine gerekli ekipmanları terarik etmek için kullanılacak. Yapılan tahminlere göre en çok ihtiyacı olan ülkelere gerekli yardımı ulaştırabilmek için Nisan 2020'de en az 675 milyon dolara ihtiyaç duyulacak.

Bunun yanı sıra salgının yayılması durumunda gereken yerlere yardım sağlamak için ihtiyaç duyulan minimum miktarda da büyük bir artış yaşanacak. TikTok, Dünya Sağlık Örgütü’ne yaptığı bağışla koronavirüsle mücadele için bağışta bulunan diğer şirketler arasında yerini aldı.

tiktok koronavirüs

Bugüne kadar koronavirüsle mücadele kapsamında bağış yapan şirket ve kuruluşlar arasında 100 milyon dolar bağışta bulunan Facebook, birkaç milyon dolar bağışta bulunann Google, 10 milyon dolar bağış yapan FIFA ile toplamda 22 milyon dolar katkı sağlayan birçok büyüklü küçüklü firma olduğu bildirildi. Kuruluşların yanı sıra ünlü isimden de bağış haberleri ard arda geldi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER