Tabutla Dans İle Bir Fenomene Dönüşen Benjamin Aidoo Messi Hayranıymış

Son günlerin bir anlamda sosyal medya fenomeni haline gelen Afrikalı dansçılardan Benjamin Aidoo, futbol sevgisini dinleyiciler ile paylaştı

Tabutla Dans İle Bir Fenomene Dönüşen Benjamin Aidoo Messi Hayranıymış

Daha önce tabut ile dans ettikleri videonun sosyal medyada yayılması ile bir anda viral durumuna gelen Afrika Ganalı isimlerden biri olan Benjamin Aidoo, ünlü futbol süper starı Messi’ye olan büyük hayranlığını vurguladı.

Messi Hayranlığı

Son günlerin bir anlamda sosyal medya fenomeni haline gelen Afrikalı dansçılardan Benjamin Aidoo, futbol sevgisini ve futbola olan büyük ilgisini dinleyiciler ile paylaştı. İspanya’da yayın yapan radyo Cadena Ser’de bir söyleşiye katılan Benjamin Aidoo, futbolu ve aynı zamanda futbol oynamayı çok sevdiğini söyledi. Hobileri arasında bulunan futbol ile ilgili konuşmasını sürdüren Benjamin Aidoo, Favori futbolcusunun ise Lionel Messi olduğunu belirtti.

Bencil Bir Oyuncu Değil

Benjamin Aidoo, Messi’yi çok sevdiğini, harika bir futbolcu olduğunu, oyun stilini beğendiğini, Messi’nin bencil bir oyun tarzı olmamasının çok önemli olduğunu belirterek Messi ve Barcelona hayranı olduğunu dile getirdi.

 

Ölümü de Kutlamak Gerek

Benjamin Aidoo, radyo konuşması esnasında ayrıca bir internet virali durumuna gelen videolarının arkasındaki ilginç hikaye hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Aidoo, “Bana göre ölümü de kutlamamız gerek. Neden diye soracak olursanız, bir kişi bizden yani aramızdan ayrıldığı zaman yaşamı süresince onun yaptıklarını hatırlamamız gerekir” şeklinde konuştu.

Gana Kültüründe Cenazelere Kutlama Yapılıyor

Gana’da özellikle zenginlere ait cenazelerde, özel olarak bu iş ile uğraşan ekipler cenazeleri taşırken aynı zamanda dans ediyorlar. Bu olaya veda eğlencesi adı veriliyor. Cenaze taşımada görev alan bu ekipte bulunanlar, yayınlanan bir müzik eşliğinde dans ederek tabutu taşıyorlar. Gana kültürüne göre cenazeler yalnızca yas zamanı değil aynı zamanda bir kutlama yapma zamanı olarak da görüldüğünden, yakınları ölenler ölen kişinin yaşantısını kutlamak amacı ile bir araya gelerek dans ediyorlar.

Viral haline gelen görüntüde ise, Benjamin Aidoo’nun da aralarında bulunduğu cenaze taşıma ekibi, müziğe kendilerini fazla kaptırınca taşıdıkları tabutu ve içinde bulunan cenazeyi düşürmüşlerdi. Bu anların ve yaşanan şaşkınlığın yansıdı görüntüler ise kısa sürede sosyal medyada en çok izlenen videolar arasında yerini almıştı.

YORUM EKLE