Meghan ve Harry Asil Olmayan Hayatlarına Başladılar

Artık Kraliyet Ailesi'nin fertleri olmayan Meghan ve Harry kendilerine ait hayatlarına başladılar.

Meghan ve Harry Asil Olmayan Hayatlarına Başladılar

Sussex'in Dükü ve Düşesi Meghan ve Harry asil olmayan hayatlarına başladılar ve üst düzey kraliyet rollerini bıraktılar. Böylece finansal bağımsızlıklarını ellerine almak istediklerini tüm dünyaya İngiliz kuruluşu aracılığıyla bildirerek ülke ve dünya çapında şok dalgalarına sebep oldular.

Peki ama aile bu konuda neler düşünüyor? Nasıl hayatta kalacaklar ve neler yapacaklar?

Öncelikle çiftin verdikleri bu karar 1 Nisan tarihinden itibaren "Sussex Asili" ünvanını organizasyonlarında, website ve Instagram hesaplarında asla kullanamayacakları anlamına geliyor.

Ailenin hala bir parçası olan çift, sadece asil ünvanlarını kullanamayacaklar

Kraliçe Elizabeth, ailesi ve torunu için destekleyici ve yapıcı bir yol bulabilmek için aylar süren görüşmeler sonrasında memnuniyet duyduğunu belirtti.

Meghan Markle'ın babası Thomas Markle Her genç kızın prenses olmak istediğini ancak Meghan'ın bunu geri teptiğini belirterek. Babasıyla yıllardır görüşmeyen Meghan Markle, 2018'de Prens Harry ile olan düğünlerine babasını davet etmemişti.

Harry ve Meghan artık Kraliyet Ekselansları ünvanlarını kullanamayacakları gibi, bulundukları hiçbir yerde Kraliçe'yi ve aileyi temsil edemeyecekler.

Ancak bu Harry'nin taht sırasındaki yerini hiçbir şekilde etkilemeyecek. Sadece çift, artık asil aile görevlerinin bir parçası olmayacaklar.

Prens Charles, Harry ve Meghan'ı destekleyecek

Harry ve Charles

Wales Prens'i, Harry ve Meghan'ı kendi özel mülkü Cornwall Düklüğü aracılığıyla finansal açıdan her zaman destekleyeceğini belirtti.

İngiltere'deki Windsor mülkünün yenilenme çalışmaları için kamu fonundan harcanan 2.4 milyon sterlini kendileri ödemeleri şartıyla ellerinde tutabilecekleri bildirilmesine rağmen çift Kuzey Amerika'da daha fazla zaman geçirmek istediklerini açıkca belirttiler.

Başlangıçta bu ifadenin Vancouver Adası'nda ev aldıkları için Kanada anlamına geldiği düşünüldü ancak Amerikan Başkanı Donal Trump'un, çiftin ABD'ye gittiğini ve ABD'nin çifti korumak için güvenlik detayına asla para ödenmeyeceğini belirten bir tweet gönderdi.

Çoktan çalışmaya başladılar bile

Harry'nin eline Wall Street bankalarıyla zihinsel sorunlar hakkında birkaç görüşme yapabilme fırsatı geçti. Meghan ise filleri korumak ile ilgili bir Disney filmi için Botswana'da seslendirme çalışması yaptı.

Çift gelecek için ileriye doğru devam edebilmeleri bu gibi fırsatları değerlendirmekle olacak gibi görünüyor.

Tıpkı bizim gibi artık Meghan ve Harry'de asil olmayan hayatlarında ödemek zorunda oldukları faturalarıyla yaşam mücadelesine dahil oldular. Asil hayattan normal hayata olan geçişleri tamamen tamamlandı. Onlar için şimdi gelecekte kendilerini yeniden keşfetme zamanı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER