Donald Trump’tan Muhabire Sert Çıkış

Abd Başkanı Donald Trump’un kendisine soru yönelten muhabire sert çıkışı dikkatleri çekti.

Donald Trump’tan Muhabire Sert Çıkış

Abd Başkanı Donald Trump’un kendisine soru yönelten muhabire sert çıkışı dikkatleri çekti. Başkan Donald Trump bu çıkışı yaptığı basın toplantısında gerçekleştirdi.

Koronavirüs Basın Toplantısı Olaylı Geçti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tarafından 13 Nisan Pazartesi günü düzenlenen koronavirüs basın toplantısı olaylı geçti. Koronavirüs salgınına karşın Abd’nin yaptığı icraatları anlatmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında başkan Trump gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Toplantı ve soru cevaplama yolunda giderken CBC medyası muhabirinin Trump’a yönelttiği soru sayesinde toplantıda tansiyon yükseldi. Muhabirin başkana tepkisini de göstererek sorduğu sorular Trump’un muhabire sert tepki göstermesine neden oldu.

Muhabire Yüz Karası Dedi

Cbc muhabiri başkan Donald Trump’un açıklamalarını dinledikten sonra söz hakkı alarak Trump’un Amerika için bazı kararları geç alarak zaman kazanmayı amaçladığı vurgusunda bulundu. Bu düşüncesini de Trump tarafından 2 Şubat’ta insanların Çin’e seyahat etmesini yasaklamasına ancak sosyal mesafe konusunda bir girişimde bulunmamasına dayanarak yaptı.

Çıkardığı seyahat yasağıyla insanları oyalayıp zaman kazandığını ve yaklaşık 1.5 ay sonra sosyal mesafe kurallarını uyguladığına değindi. Önünde uzun bir süre varken de hastalığa karşı gerekli hastane çalışmalarını yapmadığını ve geç kalınma sebebiyle çok sayıda insanın öldüğünü vurguladı.

 

Ayrıca sözlerinde işsiz kalan Amerikalılardan da bahsetti. Son olarak da başkanın virüs konusunda atıp tuttuğunu ve sözleriyle insanlarda güven içinde olduklarına dair bir his uyandırmadığından bahsetti. Muhabirin sözlerini dinleyen ABD başkanı Donald Trump suçlayıcı sözler üzerine çok sinirlendi ve muhabire yüz karası olduğunu söyledi. Söyleşinin de yüz karası bir söyleyiş olduğunu vurguladı.

Muhabir Pes Etmedi

Donald Trump tarafından yüz karası olarak nitelendirilen ve adının Paula Reid olduğu öğrenilen muhabir başkanını sözleri üzerine pes etmedi. Virüsün yayılmasına karşılık Çin’e olan bağlantıyı sağlayan kapıları kapattıklarını anlatan Trump’a yeni sorular yöneltti.

Kapıları kapattıktan sonra Mart ortasına kadar devam eden süreçte hangi adımları attığını sordu ve Şubat ayı hakkında yapılan çalışmalarla ilgili ellerinde bir bilgi olmadığını söyledi. Bunun üzerine başkan Trump pek çok şeyi yaptıklarını ve yaptıkları şeylerin listesinin muhabirlere verileceğini anlattı.

Trump’un liste açıklamasından sonra da yapılanları başkandan duymak konusunda muhabirin ısrarcı olması üzerine Trump iyice sinirlendi. Bunun üzerine de sorular yönelten muhabire “Sen Yalansın” söyleminde bulundu. Ayrıca muhabirin çalıştığı yayının da yalan olduğunu ve yalan yayınlar yaptıklarını söyledi. Başkan olarak da virüs için yeterli ve doğru çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

YORUM EKLE