Çaldığı Aracı Yetkili Servise Getirdi

Geçtiğimiz günlerde Çekya'nın başkenti Prag'da Tesla markalı bir aracı çalan hırsız arabanın sadece 5 kilometre menzili kaldığını fark edince şarj etmek için Tesla merkezlerinden birine girdi, işte devamında yaşananlar.

Çaldığı Aracı Yetkili Servise Getirdi

Çekya'nın başkenti Prag'da garip bir hırsızlık olayı yaşandı. Hırsız çaldığı elektrikli aracın yalnızca 5 kilometre menzili olduğunu fark edince doğruca Tesla servisine yöneldi. şarj istasyonunda aracı şarj etmeye başlayan hırsız o esnada yetkililer tarafından yakalanarak göz altına alındı. Hırsızın yakalanmasını işini dikkatli yapan Tesla personelleri sağladı.

2019'da yayınlanan bir rapora göre Tesla araçların çalınma oranı, diğer araçlara kıyasla %90 daha az. Bu durumun en önemli sebebi ise araçta her zaman açık bir şekilde bulunan GPS teknolojisi ve sadece telefon uygulaması veya anahtar yoluyla açılıyor olması.

Yine de bu önlemler her daim yeterli olmayabiliyor ve pek çok farklı Tesla markalı aracın çalındığı gündeme gelmiyor değil ama bu seferki hikaye diğerlerinden biraz farklı çünkü bu sefer hikaye komik bir şekilde sona eriyor. Olay Çekya’nın başkenti Prag’da vuku buldu. Şehir merkezinde Tesla Model S bir arabayı çalan hırsızın sonuysa diğer Tesla hırsızlık olaylarından biraz farklıydı.

Hırsız şarj istasyonuna gitmeye karar verdi:

Tesla hırsızı

Çekya merkezli internet sitesi ElektrickeVozy’de yayınlanan habere göre hırsız, aracın şarjının az olduğunu fark etti ve arabayı nasıl şarj edeceğini hakkında hiçbir fikri yoktu. Aracı şarj etmek için bir Tesla Servis Merkezi’ne gitme kararı veren hırsız, hayatının hatasını yaptığının farkında olmadan yola koyuldu.

Servis merkezinde ki personel, ilgili araçla daha önce ilgilendiği için araç sahibini tanıyordu ve bu kez kişiyi tanımadığı için şüphelenmişti. Bunun akabinde aracın kayıtlı sahibi ile iletişime geçmeye karar vererek aracın çalınıp çalınmadığını kontrol etmeye karar verdi. Yapılan arama karşısında oldukça şaşıran araç sahibi, servisin bu durumu nasıl bilebildiğini sordu. Personelin yanıtı ise durumu özetledi “Hırsız o kadar aptaldı ki buraya geldi ve aracı şarj etmek istedi” ifadelerini kullandı.

tesla şarj istasyonu ile ilgili görsel sonucu

Bu görüşmenin ardından kısa bir süre sonra polis olay yerine geldi ve Tesla hırsızını tutukladı. Hırsızın Tesla Model S aracı nasıl çaldığı hakkında bir bilgi olmasada çalınan birçok Tesla model araba gibi buda bulunarak sahibine geri iade edildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER